Острів Джарилгач - українські Мальдіви

Острів Джарилгач - українські Мальдіви

Джарилгач - найбільший український острів, який розташований в водах Чорного моря. Але, навіть не дивлячись на його величезну територію, він не несе ніякої цінності з точки зору політики чи економіки. Фактично острів безлюдний, а перші згадки про нього зустрічаються ще в письмових роботах Птолемея і Геродота. Вважається, що оповіді про створення коси відносяться до часів Троянської війни. За даними деяких джерел згадки про острів присутні і в легендарній «Одіссеї». У цій книзі описується момент, коли головний герой і його команда виявилися на острові, де проживали циклопи і людожери. А, як відомо, колишні скіфські раби проживали саме на цьому острові.

Як уже згадувалося, на острові ніхто не живе. Це традиційна рівнина, прогулявшись по якій можна побачити безліч різних трав, лікувальних грязей і джерел води. Не обійшлося і без представників фауни - на острові проживають дикі зайці, олені, кабани, птиці. Близько 100 років тому, а саме в 1923 році, до складу заповідника «Асканія-Нова» включили і Джарилгач. Умовно територія острова розділяється на 4 смуги - починаючи від тієї, яка заросла морською травою і місцевими рослинами, і, закінчуючи південною, представленою у вигляді піщаного берега, яка користується попитом серед гостей і туристів.

Візитні картки острова - два маяка, які знаходяться поруч один з одним. Для реалізації роботи новий маяк обходиться без допомоги людини, вдень він збирає енергію сонця, а вночі автоматично функціонує, подаючи сигнал.

Коли будете планувати  відпочинок в Залізному порту, не забудьте відвідати цей дикий острів!
 
<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!