Залізний порт і його історія

 Залізний порт і його історія

Щороку все ми вирушаємо на відпочинок в Залізний порт, який став вже настільки звичним для нас курортом, що про його назві та історії ніхто вже навіть не замислюється. Але ж виникнення селища в кінці ХІХ століття пов'язано з ім'ям великого мецената і засновника заповідника Асканія-Нова барона Ф.Е.Фальц-Фейна. Історичною датою заснування села є 1922 рік, тоді ж йому і присвоїли офіційна назва.Населення складалося з селян, переселених з найближчого села, які жили за все на одній вулиці уздовж берега. Надалі вони і облагородили НЕ зорані порожні землі, зайнявшись розведенням зернових культур, худоби, городництвом. Спочатку село мало сільськогосподарське значення, далеке від сучасного популярного курорту.

Існує кілька версій походження такого незвичайного назви: існує думка, що раніше на березі знаходилася пристань і залізний міст, рік, що минає в море на 100 метрів. Біля нього швартувалися кораблі для навантаження зерна і риби. Згодом міст був зруйнований хвилями, а назва залишилася. За іншою ж версією, Залізним портом селище назвали моряки, які здалеку бачили залізний дах побудованого комори для зерна, і орієнтувалися по ній.

Як би там не було, сьогодні Залізний порт - гостинний курортне містечко з теплим морем, жарким сонцем і чистими пляжами, котори з нетерпінням чекають всіх бажаючих!

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!