Рідкісні і дивовижні мешканці Чорного моря

Рідкісні і дивовижні мешканці Чорного моря

Крім звичних нам риб Чорного моря, яких ми можемо бачити, прогулюючись у кромки води, тут мешкають також вельми рідкісні, а тому унікальні представники фауни. Найяскравішою рибою чорноморського басейну по праву вважається троепер (Tripterygion tripteronotus). Цим статусом вона зобов'язана своєму казковому окрасу і надзвичайно яскравому кольору, завдяки якому вона схожа на Жар-птицю. Цю рибку вдається побачити далеко не кожному, вона дуже рідкісна, проте яскравим забарвленням володіють тільки самці цього виду: в залежності від освітлення, їх колір може змінюватися від темно-червоного до ніжно-червоного, а також золотими смужками, що то з'являються, то зникають. Самки ж мають непримітний зелено-оливковий колір. Сама назва виду з'явилася через наявність у рибок плавця, що складається як би з 3-х частин. Зустріти троепера можна на глибині не більше 10 метрів, біля густо порослих водоростями кам'яних стін.

Також, досить рідкісним видом Чорного моря є хижий кам'яний окунь - великий представник чорноморської фауни, що досягає в   довижну 30-40 см. Ця риба мешкає на глибині близько 15 метрів, і відрізняється воістину дивовижною красою: перисте забарвлення з химерними мінливостями доповнюється відстовбурченими в усі боку плавниками, схожими на промені. Ця риба переважно живе поодинці, не створюючи стаї.  

Однак, найдивовижнішим зовнішнім виглядом по праву володіє найнебезпечніший хижак Чорного моря - морський йорж або скорпена (Scorpaena notata, S-porcus). Цю рибу ніяк не можна назвати красивою, проте пройти повз неї неможливо: велика голова йоржа вся суцільно покрита бородавками, наростами, невеликими ріжками, очі великі і налиті кров'ю, і, на довершення до всього, має величезний риб'ячий рот з досить товстими губами. Більш дрібні представники цього виду, розміром до 15 см, можна зустріти на мілководді. А ось більші, що володіють жовтими плямами і надглазнимі щупальцями, морські йоржі досягають 25 см в довжину, і живуть на глибині. На спинному плавці риби є промені, які в разі небезпеки розгортаються і боляче жалять противника, впорскуючи в нього отруту. Свою їжу йоржі атакують могутніми щелепами, забезпеченими безліччю кривих, але дуже гострих зубів.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!