Купаємося в морі: правила безпеки

Купаємося в морі: правила безпеки

Досить часто навіть досвідчені плавці піддають себе необдуманій небезпеці, купаючись в глибоких водах Чорного моря, або будь-якого іншого водоймища. Особливо небезпечним купанням стає для тих, хто вперше заходить в невідому водойму. Згідно з рекомендаціями, перш за все необхідно ознайомитися з рельєфом дна, глибиною прибережних зон, наявності можливих колообігів - все це допоможе убезпечити себе від отримання травм.

Також, неприємності під час купання можуть трапитися через раптовий страх, який може виникнути в разі м'язового спазму (або, простіше кажучи, судоми). Стан заціпеніння позбавляє можливості рухатися нормально, і плисти в бік берега. Щоб уникнути цієї небезпеки, ніколи різко не забігайте в воду, особливо, після тривалого перебування під палючим сонцем. Рекомендується повільно заходити в море, обливаючись водою руками, і поступово занурюватися в неї, кілька разів поринаючи.

Про всяк випадок приколіть шпильку до купального костюму - в разі необхідності, її можна буде відколоти і вколоти в те місце, де сталася судома і м'язовий спазм. Якщо раптом шпильки немає, можна спробувати сильно ущипнути місце спазму, щоб рецептори спрацювали. Головне - ні в якому разі не піддаватися паніці, і не втрачати контроль над ситуацією.

Хотілося б нагадати і про те, що купання в стані алкогольного і інших видів сп'яніння піддає ваше здоров'я величезному ризику, хоча б тому, що притупляється почуття пильності та самоконтролю. Крім того, заходити в воду потрібно з пляжу, добре відомого і облаштованого - уникайте "диких" берегів, біля яких дно незвідане. А також, на багатолюдних пляжах завжди є можливість покликати на допомогу і отримати її.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!