Мешканці Чорного моря

Мешканці Чорного моря

Загальновідомим фактом є те, що видове різноманіття мешканців Чорного моря значно поступається іншим морям нашої планети. Незважаючи на це, в чорноморських водах зустрічається безліч живих істот і різноманітних рослин, не тільки цікавих для вивчення, а й вимагаючих нашого захисту.

Флора Чорного моря включає в себе більше 250 видів водоростей, найбільш відомими і поширеними з яких є филлофора, кораллина, Лауренс, перідіней і інші - всі вони надзвичайно корисні і важливі для моря.

Якщо говорити про незвичайних представників фауни, то іноді літніми ночами можна побачити промінь світла, що виходить прямо з моря - це медуза корнерот, вона ж є і найбільшим представником цього виду не тільки в Чорному, а й в Середземному морі. Дорослі представники цього виду можуть досягати 50-60 см в діаметрі, і ваги до 10 кг.

Також, в чорноморському басейні мешкає кілька видів цілком їстівних молюсків, мідій, хижих рапанів, а також близько сімнадцяти видів крабів. Крім того, море служить місцем проживання для безлічі видів риб - скумбрія, кефаль, морський йорж та інші, добре відомі нам види.

У Чорному морі є і акули - ці хижаки представлені лише двома видами, цілком нешкідливими для людини: катран і сцілліум. Вони не підходять близько до берегів. Також, багато хто з нас під час відпочинку на чорноморському узбережжі могли досить близько бачити ще одних представників фауни моря - дельфінів. Як і акули, в Чорному морі мешкає всього два види дельфінів - белобочка і афаліна.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!