Легенди про Чорне море

Легенди про Чорне море

Споконвіку Чорне море приваблювало дослідників своїми таємницями і загадками, багато з яких не розгадані і до цього дня. Наприклад, за однією з гіпотез легенду про Всесвітній потоп пов'язують саме з Чорним морем. Близько 5600 р до нашої ери його розміри значно поступалися сучасним, і на думку багатьох вчених, море було прісноводним. Потім, внаслідок геологічних процесів, води солоного Середземного потрапили в чорноморський басейн, несучи свою солоність. Через це стався різкий стрибок рівня води в Чорному морі - на цілих 140 метрів. Також, в цей період виникло Азовське море, а на місці протоки Босфор знаходився гігантський водоспад.

З огляду на те, що обсяг води в Чорному морі різко виріс практично в півтора рази, величезні прибережні території були миттєво затоплені. Багато хто вважає, що саме завдяки цьому і з'явився міф про Всесвітній потоп. Деякі вчені пов'язують це також і з легендою про Атлантиду - за однією з версій, Платон помилився в своїх записах, і легендарна Атлантида знаходилася саме в Чорному морі. Як би там не було, цей природний катаклізм викликав масове переселення народів.

Крім того, під час Кримської війни біля берегів Феодосії через сильний шторм нібито затонув англійський корабель "Чорний принц", трюми якого були доверху забиті золотом. Однак, ні радянська влада, ні наступні дослідники і до цього дня не можуть його знайти. "Чорний принц" не самотній, подейкують, в районі Очакова також затонув турецький корабель "Капітанія" (зі сріблом), який також досі не знайдений. Існує безліч легенд про незліченні багатства, що зберігаються на дні Чорного моря в трюмах кораблів.

Ще один цікавий факт про воду Чорного моря - крім величезної кількості сірководню в ній, вона містить багато золота і срібла. Болгарія, Румунія і Туреччина на сьогоднішній вже займаються видобутком благородних металів з морської води.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!