Історія освоєння Чорного моря

Історія освоєння Чорного моря

Історія вивчення та освоєння Чорного моря почалася, зрозуміло, ще в глибоку давнину - під час появи ранніх грецьких поселень. Періпли, або стародавні опису морських подорожей - лоції, про Чорне море з'явилися вже в IV столітті до нашої ери. В історії збереглися відомості про те, що купці перепливали море під час поїздок з Києва і Новгорода.

Першою народністю, яка проживала на берегах Чорного моря, були кіммерійці. Потім їх змінили скіфи, які займали ці території аж до III століття нашої ери. Не обійшлося і без греків - завдяки їх освоєнню Причорномор'я на сьогоднішній день існує безліч міст, назви яких пішли від давньогрецьких (Ялта, Алупка, Євпаторія та багато інших). Не обійшлося і без татар, які довгий час панували на території Причорномор'я.

Однак, по-справжньому освоювати Чорне море люди почали лише під час Петра I, завдяки якому мореплавцями було складене "пряме креслення від Керчі до Царгорода" (нині - турецьке місто Стамбул).

У 18 і 19 століттях вивченням моря займалася ціла плеяда російських вчених - Паллас, Миддендорф, Беллінгаузен та інші. Завдяки цьому, в 1817 році була складена перша детальна карта Чорного моря. Пізніше, в 1842 році був випущений перший атлас, а через дев'ять років, в 1851 році - лоція.

Величезну лепту у вивчення Чорного моря вніс адмірал О.С Макаров, а точніше - його праці, в яких детально описані чорноморські течії. Наявність величезної кількості сірководню в глибинних шарах Чорного моря виявилося в кінці дев'ятнадцятого століття, під час експедиції, очолюваної І.Шпіндлером - вчені, подорожуючи на канонерських човнах "Запорожець" і "Донець", вивчали зміни властивості морської води і виявили цю унікальну особливість Чорного моря .

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!