Чорне море як джерело енергії майбутнього

Чорне море як джерело енергії майбутнього

Ні для кого не секрет, що Чорне море відрізняється однією унікальною особливістю - повною відсутністю життя на глибині (крім кількох видів бактерій). Причиною цього явища служить високий вміст сірководню в морських водах. Дослідники з центру Мармара заявляють, що на сьогоднішній день Чорне море можна сміливо назвати найбільшою безкисневому зоною в світі. Сірководень є одним з токсичних газів, однак, якщо вірити статті, опублікованій в International Journal of Nuclear Hydrogen Production and Applications, він може мати високу економічну цінність з огляду на те, що з нього можна добувати водень.

Завдяки цьому, Чорне море потенційно може стати джерелом водневої енергії - в разі того, якщо буде знайдено спосіб розкладання сірководню і отримання з нього водню. Також, дослідники стверджують, що п'ятдесятиметровий шар, що знаходиться на глибині близько двісті метрів між аеробною і анаеробною зонами, вже зараз є перспективним паливним резервуаром - в добу виділяється приблизно 10 тонн сірководню з донних відкладень, а це дорівнює приблизно п'ятистам тоннам водню.

На думку вчених, зараз необхідно винайти ефективні каталізатори для безпечного методу переробки сірководню. Енергію для цих процесів дослідники пропонують виробляти сонячними електростанціями. Подібна реакція дозволить отримати чисту сірку, яка використовується для створення гуми, і в інших промислових сферах.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!