Чорне море в мистецтві

Чорне море в мистецтві

Що може бути краще для творчої людини, ніж можливість побути на березі моря? Адже воно заворожує, манить, надихає, навіває певні думки і ідеї, заспокоює і в той же самий час викликає різні емоції. Не дивно, що багато художників і сценаристів приїжджали на берег Чорного моря в пошуках натхнення.

Яскравим прикладом можуть послужити чудові картини Івана Айвазовського, який був дуже захоплений цією тематикою і працював виключно в цьому напрямку. Тисячі творів мистецтва зображують скелі, чисельні пляжі, затишні і мальовничі бухти, шторми і море в стані абсолютного спокою. Художника настільки приваблювало Чорне море, що протягом своєї професійної діяльності він створив безліч картин, які до сих пір зберігаються в відомої галереї Івана Айвазовського у Феодосії.
  
Погожі сонячні дні, сприятлива атмосфера і помірний клімат зробили узбережжя Чорного моря справжньою знахідкою і порятунком для кінематографістів. Більшу частину фільмів, в яких море грає далеко не останню роль, знімали на кіностудії в Ялті або Одесі. Багатосерійні і традиційні фільми продовжують знімати і зараз, так як потенціал Чорного моря ще не вичерпаний. Напевно кожному відомі такі легендарні фільми, як «Іван Васильович змінює професію», «Червоні вітрила», «Діамантова рука», «Спортлото-82» та інші. У світі справжнім хітом став чорно-білий фільм, знятий на Чорному морі, який називається «Броненосець Потьомкін».

Чорне море також досить часто зустрічалося в творах поетів і письменників. Морська тематика - основна сюжетна лінія багатьох творів, серед яких цикл романів «Хвилі Чорного моря», написаний Валентином Катаєвим. Не менш відомим є і роман «Чорне море» Михайла Булгакова.

Якщо Ви також хочете отримати заряд енергії та добре відпочити, Ви можете вибрати наш пансіонат в Залізному Порту.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!