Необычные гости Черного моря

Необычные гости Черного моря

Як відомо, видове різноманіття мешканців Чорного моря досить невелика - тут мешкає всього близько 2500 видів тварин. Серед них зустрічаються і дельфіни й акули, представлені всього в 4-х видах. Дельфіни - азовка, афаліна і білобочка, а акула лише одна - катран, і побачити її пощастило небагатьом: катран досить боязкий і не підпливає близько до берега, тому абсолютно не небезпечний для відпочиваючих.

Однак, фауна Чорного моря також гостинно прийняла в свої ряди кілька видів тварин, спочатку тут не водилися. Вони потрапили сюди течією через протоки Босфор і Дарданелли. Найвідоміший з них - це молюск рапана, про який ми постійно чуємо під час літнього відпочинку: страви з нього відрізняються незвичайним і приємним смаком. У Чорне море хижак-рапан потрапив в 1947 році, і до сьогоднішнього дня встиг знищити практично всіх устриць і гребінців, корінних мешканців Чорного моря. З причини того, що вода в морі дуже холодна для розвитку популяції морських зірок, природних ворогів рапана, стримувати їх популяцію практично неможливо.

Також, одним з недавніх мешканців Чорного моря є гребневик виду Mnemiopsis leidyi. У 1982, разом зі скинутими баластними водами, він потрапив сюди і досить швидко влаштувався. Їх життєдіяльність в 30 разів скоротила кількість їжі для риб, і до середини дев'яностих років вони становили близько 90% біомаси моря. До цього дня вони активно впливають на харчовий ланцюжок, через що масово скорочується кількість інших морських мешканців. Багатьох з цих мешканців можна побачити, приїхавши до нас на відпочинок, в наш готель в Залізному порту, і просто відправившись на пляж.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!