Чорне або Азовське море: де краще відпочивати?

Чорне або Азовське море: де краще відпочивати?

Нам, українцям, несказано пощастило - адже ми маємо доступ не до одного, а до цілих двох морів - Чорного і Азовського, що дозволяє нам вибирати, де провести літню відпустку. Всі знають, що Азовське море більш дрібне, і, як наслідок, більш тепле, ніж Чорне, і на цьому, найчастіше, наші пізнання про їх відмінності  закінчуються. Отже, чим же Чорне море відрізняється від Азовського? По-перше, звичайно ж, розміром і глибиною: площа Чорного моря - 422 тис. кв/км, Азовського - 39 тис. кв/км; найбільша глибина Чорного моря - близько 2 км, а Азовського - всього 13,5 метра. Крім того, солоність в Чорному морі вище, ніж в Азовському, і географічно Азовське море є його затокою.

Перш за все, в Чорному морі присутні холодні течії, тому навіть у найспекотніші літні дні температура води тут іноді не перевищує 16 градусів. Азовське море радує нас теплою водою починаючи з травня місяця, і закінчуючи кінцем жовтня.

Якщо ви плануєте відпочити великою галасливою компанією, рекомендуємо Вам звернути увагу на чорноморське узбережжя - курорти в Одеській і Херсонській області (такі, як Залізний порт), де вас порадує велика кількість нічних клубів, ресторанів, молодіжних фестивалів та інших розваг. Також, заняття для себе знайдуть і сімейні пари з дітьми-школярами: тут дуже розвинена курортна інфраструктура - екстремальні розваги, дельфінарії, аквапарки і атракціони не залишать байдужими нікого. Крім того, тутешні селища пропонують великий вибір житла на будь-який смак і будь-який бюджет - від п'ятизіркових готелів до недорогих кімнат в приватному секторі. Дістатися до будь-якого селища можна автобусом або таксі, до обласного центру - поїздом.

Курорти Азовського моря давно славляться своїми оздоровницями, лікувальними грязями, солоними озерами, завдяки чому набули популярності у відпочиваючих з дітьми, а також тих, хто хоче не тільки відпочити, а й оздоровитися. Тут також розташована величезна кількість готелів і пансіонатів, де можна вибрати номер на свій смак. В цілому, узбережжя Азовського моря - набагато більш підходяще місце для відпочинку з маленькими дітьми, ніж берег Чорного моря. Тут практично немає медуз, відсутня сильна циркуляція води і холодні течії, а захід у море - піщаний і пологий, і щоб досягти хоча б невеликої глибини, доведеться пройтися досить далеко. Повітря Приазов'я багате фітонцидами, і дуже корисне як для дорослих, так і для малюків.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!