Відпочиваємо з розумом: як уникнути теплового удару

Відпочиваємо з розумом: як уникнути теплового удару

Практично кожен працюючий, який мріє про відпустку, відповість на питання "Як для нього пройшов червень?" одним словом - "Вжик!". Середина літа ... І ось, позаду залишаються задушливі офіси, а валізи зібрані для поїздки на морське узбережжя. Поки ми поспішаємо до автобусів з нашими валізами, любовно притискаючи до себе надувні круги і матраци в формі дельфінчика, від спеки підгинаються коліна і, здається, "плавляться мізки". Але ж до самого узбережжя, часом, ще кілька годин їзди. Молодці і розумниці ті, хто подбав про головні убори, сонцезахисні креми, та інші необхідні речі для пляжного відпочинку. Його "підступне величність", тепловий удар, б'є без розбору кожного, хто нехтує власною безпекою на сонці.

Що ж собою являє таке явище, як тепловий удар? Простіше кажучи, це прискорення так званих процесів теплоутворення, і, одночасно, зниження в організмі людини тепловіддачі. Отримати його можна не тільки в дуже жарку погоду, але і в різних приміщеннях з підвищеною температурою.

Існує також сонячний удар, який вже відбувається, безпосередньо, від впливу на організм прямих сонячних променів. При цьому виникає аномальне розширення судин голови.

Але, все ж, тепловий удар більш небезпечний. Його симптоми людина не завжди здатна розпізнати і зв'язати з перегрівом організму. Особливу обережність варто дотримувати літнім людям, дітям, вагітним, алергікам і людям з надмірною вагою. Основними симптомами є: запаморочення і головний біль, холодний піт, холодна шкіра, іноді з синюшним відтінком, висока температура, нудота і блювота. В особливо важких випадках: судоми і втрата свідомості.

Головне, що ми можемо зробити в подібних випадках - своєчасно надати першу допомогу, а потім, викликати швидку. Незалежно від того, наскільки добре чи погано себе почуває людина, він повинен бути оглянутий лікарем.

При зборі валізи дуже важливо не забути покласти в нього невелику аптечку. Бажано, щоб в ній знаходилися не тільки зеленка і активоване вугілля на всі випадки життя. Завжди знадобляться флакончик нашатирного спирту, таблетки від тиску, знеболююче, вата і бинт. Але повернемося до наших потерпілих. Обов'язково потрібно відвести людину в прохолодне місце, позбавити від сковуючого одягу, дати понюхати нашатирний спирт. Підкладаємо під потилицю і до чола холодні компреси. Даємо випити води або прохолодний зелений чай.

Надалі, показуємо на своєму прикладі, що не варто перебувати під прямим сонячним світлом в період з 11-00 до 16-00, не п'ємо на пляжі алкоголь, і не їмо жирну їжу. Навіть якщо дуже смачно пахне смаженими пиріжками і душа просить "пінного". Насолоджуємося гостинним морем, і не забуваємо про те, що здоров'я важливіше. Приємного відпочинку!

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!