Диоскуриада - таємниця, прихована в Чорному морі

Диоскуриада - таємниця, прихована в Чорному морі

Під час масштабного вивчення дна Чорного моря в 1930-і роки ХХ століття, в районі стародавнього поселення Херсонес було знайдено кілька стародавніх поселень. Подальшому вивченню морського дна завадила війна, однак після неї вченим вдалося відновити археологічні розкопки, істотно розширивши географію пошуків. Завдяки цьому, їм вдалося провести величезну роботу в бухті міста Сухумі, де, згідно з історичними даними, знаходилося місто Диоскуриада, засноване стародавніми греками-мілетами в четвертому столітті до нашої ери.

Пізніше, в I столітті нашої ери, містом заволоділи римляни, які спорудили там фортецю. Однак, вже до четвертого століття нашої ери місто прийшло в занепад, і через кілька століть про колись людний населений пункт залишилися лише спогади. Згодом, води Чорного моря поглинули руїни міста, і поступово воно пішло на глибину Сухумі бухти, і про нього забули. Лише в документах XVI століття з'явилися згадки про нього - грузинський історик В.Багратіоні описав виступаючі з моря античні колони в кількості цілих 40 штук. На сьогоднішній день від них практично нічого вже не залишилося - вітер, сонце і морські води не пощадили їх.

У 1953 році завдяки роботі археологів з дня Чорного моря був піднятий величезний надгробок з мармуру, вага якого досягала тонни. За оцінками вчених вона відноситься до V століття до н.е. Буквально протягом кількох років вчені виявили і інші частини стародавнього міста - руїни Діоскуріади. Зокрема, вчені виявили залишки кам'яних стін, круглої захисної вежі, оснащеній бійницями, а також інших захисних споруд. Вежа мала висоту близько трьох метрів, і була оточена трьома рядами кам'яних стін з цегли.

 

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!