У Чорному морі змінився колір води

У Чорному морі змінився колір води

Як відомо, води Чорного моря мають самий темний колір в світі - в порівнянні з іншими аналогічними водоймами. Однак, останні космічні знімки, отримані вченими всесвітньо відомого агентства NASA (які зроблені Aqua Satellite - космічним супутником, оснащеним спектрографом Moderate Resolution Imaging Spectroradiometer), показують, що Чорне море набуло досить невластивий для себе колір.

Згідно з даними NASA, супутник передав дивовижні картини моря, на яких переважає бірюзовий колір води - при тому, що характерним для нього є глибокий темно-синій відтінок. Особливо, дані кольорові гами помітні біля берегів України, Болгарії та Румунії.

З чим же пов'язане те, що саме Чорне море в світі несподівано змінило свій колір? Вчені вважають, що даний процес відбувся в зв'язку з сильною морським течією, котра вступила в Чорне море, і принесла з собою незліченну кількість фітопланктону певного виду, а саме - кокколітофоріди (одноклітинні водорості). Таким чином, бірюзовий колір води був викликаний наявністю даних мікроорганізмів у водах Чорного моря.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!