Водорості Чорного моря

Водорості Чорного моря

Флора Чорного моря представлена ​​величезною різноманітністю водоростей, кількість різних видів яких налічує більше двох сотень одиниць. Всі вони поділяються на три основних види: зелені, бурі і багрянки (червоні водорості). Завдяки цьому колірному разноманіттю, морське дно грає безліччю яскравих фарб під сонячними променями, проникаючими крізь товщу морської води.

Прямо біля берега Чорного моря можна побачити вкриті водоростями вологі камені - це кладофора біляста активно розростається, радуючи око зеленим кольором. Поруч з нею, в воді, розташувалася кладофора бродяча, більш відома всім нам як яскраво-зелена морська твань. Вона є притулком для великої кількості мальків різних видів риб, а також будинком для крихітних помаранчевих губок, які можуть надавати їй зеленувато-оранжевого відтінку.

Трохи далі, на глибині, водорості ефемери (сцітосіфон і ентероморфа) є сусідами з морською капустою - Ульвіє. Це яскраво-зелена рослина, з шовковими напівпрозорими світло-зеленими плоскими пластинами-листям.

На глибині, в піску, росте вища квіткова рослина - зоостера, або взмарнік. Його легко впізнати за вузьким, довгим листям і суцвіттям (більше нагадує по виду качани без пелюсток). Зоостера служить обителлю для морських коників і риби-голки, а також дрібних видів риб, мальків і морських лисиць. Глибоководні камені покриті бріопсісом пір'ястим і яскраво-малиновими кущами червоних водоростей - каллітамніонов.

Мілководна водорість - багрянка - це цераміум війчастий, вдало перемежовується з ще одним видом - падіной. Ці бурі, бордові, біло-жовті відтінки створюють неповторні картини на морському дні. Більш рідкісний представник бурих водоростей - Лауренсія - являє собою невеликі кущі, що віддалено нагадують корали.

Дуже поширена на дні Чорного моря цистозіра бородата. Вона активно розростається уздовж берегів, там, де для неї є всі умови - тобто, тверді ґрунти. Саме завдяки їй ми відчуваємо запах моря, особливо після шторму - вона поширює запах йоду. Цистозіра іноді здатна створити цілі чагарникові ліси, з дуже густим гіллям.

Під пологом цистозири можна зустріти інший вид водоростей - кладостефус. Він володіє бежево-абрикосовим цвітом, крізь який пробивається рожева трава, що росте на каменях - кораллина. На глибині цистозиру змінюють филлофора і зелений Кодиум, кущі якого можуть досягати до метра в діаметрі. Буру філофору можна назвати домінуючим видом флори Чорного моря на глибині понад 15 метрів.

<< попередня новина | наступна новина >>
Забронювати номер

Для перегляду сайту, оновіть версію вашого браузера!